pulcinella 1
pulcinella 2
pulcinella 3
///DISCOGRAPHIE COMPLÈTE - 1 ALBUMS
A cikk tulajdonosa: Passzio.hu
PULCINELLA (FRA) @ 2009.04.29. 20:00 - Helyszín: EGYETEMI HANGVERSENYTEREM (egykori zsinagóga) - Széchenyi István Egyetem hangversenyterme és Vasilescu-gyűjtemény (Győri Városi Művészeti Múzeum állandó kiállítóhelye) - 9025 GYŐR (HUN), Kossuth u. 5.
Tagok + hangszerek: Ferdinand Doumerc - szaxofon; Florian Demonsant - tangóharmonika; Jean-Marc Serpin - nagybőgő; Frédéric Cavallin - dob; Műfaj: jazz
A Pulcinella a francia jazz egyik legjobb, kísérletező kedvű fiatal csapata, amely sokféle stílust és művészeti ágat egyesít, így a hagyományos koncert formát élő bábjátékkal (akik maguk a zenészek) ötvöznek. A toulousi bandát négy fiatal zenész alapította 2004-ben, és eredeti zenei hangzást találtak maguknak, amely valahol a tangó, a rock és a jazz keveréke. Az őrültség, a költészet, a humor, sok alig vagy egyáltalán nem ismert hangszer (kínai dob, bendir), mind-mind a csapat jellegzetességei közé tartozik.
A Pulcinella saját szerzeményeit játssza, kompozícióikba beleolvasztva különböző stíluselemeket a jazzből, rockból. De még a “bal musette”-ből, az improvizált zenéből, a balkán és latin hagyományokból is kölcsönöz elemeket. Különböző szaxofonok, harmonika, akusztikus basszus gitár, dobok, ütőhangszerek, metallophone és még más nem várt hangszerek is a csapat eszköztárához tartoznak... A zenekar hazájában együttműködik más művészekkel - zenészekkel, énekesekkel, táncosokkal, komikusokkal, cirkuszosokkal is.
A zenekar nagy sikerrel mutatkozott be a tavalyi MEDIAWAVE Fesztiválon, koncertjük mellett háromnapos jazz műhelyben dolgoztak együtt a feltörekvő, budapesti Dzsindzsa zenekarral. A Pulcinella mindeközben igazi fesztiválzenekarnak bizonyult, akik az éjszakai jamm session-ökből és kora reggeli piac látogatásokból is bőven kivette a részét... passzio
ELNEVEZÉSEK, NÉVVÁLTOZÁSOK
foto_kassay_robert
A fesztivál elnevezése az első évben VIII. NEMZETKÖZI FILM ÉS VIDEÓ MŰVÉSZETI FESZTIVÁL volt. Ekkor a szervezők a Győri Amatőrfilm Stúdió 2-3 évente megrendezett DÍJNYERTES AMATŐRFILMEK NEMZETKÖZI FESZTIVÁLJA jogutódának tekintették magukat. Tették ezt annak ellenére, hogy a korábbi szervező gárda nem vállalta a folytatást a rendszerváltást közvetlenül megelőző zavaros és „támogatás-bizonytalan” helyzetben. A továbbvitelt felvállaló új generáció művészeti szellemiségváltással indította új útjára a rendezvényt.
Az első sikeres fesztivált követte a NEMZETKÖZI VIZUÁLIS MŰVÉSZETI ALAPÍTVÁNY létrehozása a hatékonyabb szervezési háttér érdekében. Ehhez rövid és nemzetközileg is érthető nevet keresett a szervező közösség. Burkus Zoltán újságíró ötlete alapján MEDIAWAVE lett a rövid név, NEMZETKÖZI VIZUÁLIS MŰVÉSZETI FESZTIVÁL alcímmel. A névválasztás a későbbiekben egyre problémásabb lett a nemzetközi szinten is egyre inkább ismertté váló rendezvény számára, mert a világban a MEDIA-val kezdődő elnevezésű fesztiválok a videó és média kísérleti alkotások terepei, míg a fesztivál évről-évre egyről határozottabban a hagyományos film preferálása felé tolódott.
E probléma feloldására Bicskei Zoltán vajdasági rajzoló ötlete alapján 1994 óta a „FÉNYÍRÓK FESZTIVÁLJA” elnevezést használja a fesztivál. Ezt a nevet nem sikerült angolra fordítani, ezért a szervezők az mást jelentő, ám a fesztivál szellemiségére utaló angol elnevezéssel egészítették ki: „ANOTHER CONNECTION”. Ezután a MEDIAWAVE elnevezést a szervezők az Alapítvány összes tevékenységének összefoglalásaként próbálják használni.
A 2002 óta a szervezők a „Nemzetközi Film és Zenei Fesztivál” alnévre váltottak, amely jobban körülírja a rendezvény egyre karakteresebbé váló szakmai jellegét. 2007-től a két erős „láb”, a film és a zene mellé bejött az „ifjúsági műhelyek” kifejezés, ami azt jelzi, hogy a rendezvény az utóbbi években egyre nagyobb hangsúlyt fektetett az új generációk alkotó bevonására.
Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy nem
VálaszTörléstudod, mikor végeztél.